Бухгалтер про Програму обліку

 Автор: Оля Багрій

Кажуть, що добрий початок – то половину успіху  справи

 

Початок діяльності з фірми – це завжди великі витрати без доходів і тому економність відіграє важливу роль.

Коли бухгалтер приходить на новостворене підприємство або приймає участь у його створенні, він опиняється перед дилемою: одразу налагоджувати облік у спеціалізованих програмах і витратити досить великі кошти чи вести облік ” на коліні”, зате майже безкоштовно?)

У мене бухгалтерського стажу більше, ніж мені б хотілось у  тому признаватись. : ) І було декілька підприємств, облік на яких починався з нуля. Я використовувала різні варіанти: і облік в Excel, і старі програми, які дістались в спадок від фірм, з якими були пов’язані засновники і облік одразу у спеціалізованих програмах.

Насправді, дуже важко визначитись на початку, а що саме потрібно? Чи буде бізнес успішним? Чи будуть розвиватись якісь інші напрямки діяльності? Які будуть обороти? Наскільки великим буде документообіг? Саме від таких запитань і відповідей на них залежить, як розпочинати облік.

З власного досвіду можу сказати: найкраще усе одразу робити правильно і з перспективою на майбутнє. Не поскупитись на хорошу програму, знайти хороший інформаційно-технічний супровід і розпочати облік вірно. Це вбереже від подальших неоправданих витрат часу, коштів і нервів і можливих помилок , коли доведеться переносити інформацію з таблиць чи паперових носіїв у спеціалізовану програму (а це доведеться обов’язково робити з часом, коли бізнес почне активно розвиватись).

Також дуже важливо одразу визначитись із обліковою політикою підприємства і вірно відобразити її вимоги у програмі, оскільки є моменти, які після початку роботи уже не виправиш.

Я є користувачем Програмної Продукції. Працювала з різними конфігураціями: УТП, Бухгалтерія, Громадське харчування, Зарплата і управління персоналом.

Найкомфортнішою для мене зараз є УТП. В ній гарно реалізовані не тільки усі операції торгівлі, але й кадровий облік і облік зарплати, облік ОЗ І МНМА, податковий облік . Дуже важливим для мене є і те, що в УТП можна обліковувати і виробничі операції ( виробництво у нас відбувається не часто і купувати УВП – невиправдана витрата коштів).

Хоча мені більше подобається працювати із стандартними рішеннями ( менша ймовірність помилок, простота в оновленні програми), я використовую і функції, додатково прописані під наше підприємство. Це інколи ускладнює оновлення ( ти прив’язаний до одного програміста, який знає усі зміни, внесені в твою програму), але збільшує функціональні можливості програми.

Отож, коли ви розпочинаєте облік, не шкодуйте коштів і звертайтесь до тих, хто реалізовує Програмну продукцію, обслуговує її і знає усі її можливості, зможе порадити і проконсультувати. Так, часом це великі кошти для новоствореного підприємства. Але я б це назвала не витратою, а інвестицією у майбутнє. Яка окупиться дуже скоро :).